2011. január 31., hétfő

Aki lemaradt a tavalyi VONYC epizódokról, most pótolhat, ha akar

Az év végén, ilyen-olyan okból kimaradt pár mixlemez, amit csak most sikerült gorcső alá venni és értékelni/ajánlani. Ilyen a Paul Van Dyk fémjelezte VONYC Sessions 2010-es dupla cd is. Bevallom lányosan ezúttal is kerülgettem a kiadványt, mint tavaly, hiszen elég eklektikusnak tűnt a felhozatal a tracklista alapján. Aztán a PvD iránt érzett korábbi rajongásom végett előrébb vettem a sorban a mixet.
Az első diszk a felhozós darabokat rejtegeti. A nyitány elég kellemes, majd egy furcsa-kurta átkeverés miatt kicsit megtorpan a dinamika. Persze kisvártatva helyreáll a világ rendje. Az egyes lemez hangzásvilágát zömében a house-os szerzemények adják. A közepén kimondottan zongorásra vesszük a figurát, ami nekem PVD-től kicsit életidegennek hat, majd egy szempillantás alatt odapirítunk MEM-el, Michael Woods-szal és Tomcraft-tal a tech-es hangzás szerelmeseinek nagy örömére.
Ebben a felfokozott hangulatban kezdődik újra az építkezés a nulláról a második diszken. Itt aztán a 'self promotion' és a 'label catalogue' jelszavakat tűzzük a zászlónkra, hiszen jön egy raklapnyi Vandit release, s mellé egy tonna Giuseppe 'CTRL C+ CTRL V' Ottaviani remix. Egy-két kiemelkedő darab azért itt is akad, ami magasan viszi a prímet (Alpha 9 'Come home', Yuri Kane 'Right back'), de általánosságban elmondható, hogy szürke, középszerű egyveleg fültanúi lehetünk (főleg, ha nem igazán vagyunk az uplifting trance stílus elkötelezett hívei).
Nekem személy szerint nem igazán jön át a VONYC Sessions 2010 mondanivalója. Az eklektikusság egy gyönyörű fogalom Paul, de minden áron nem kellene erőltetni a sokszínűséget, főleg, ha ezzel tucatprodukciókat népszerűsítünk. Ez bizony csak 6/10-et érdemel és nem többet!

Vonyc Sessions 2010 mixed by Paul Van Dyk

Label: Vandit/Armada
Ország: Hollandia
Megjelent: 2010. december
Stílus: House, Trance
DJ mix: Paul Van Dyk

Cd 1
1. Hannah - I Believe In You (Ali Wilson & Tristan Ingram remix)
2. Pryda - Inspiration (original Mix)
3. Ben Preston ft Susie - Remember Me (Original Mix)
4. Spencer & Hill - Excuse Me (Dub Mix)
5. Sneijder - Away From Here (Arty Remix)
6. D-Mad - She Gave Happiness (Arty Remix)
7. Plastic Angel - Pascale 2010 (Green & Falkner Remix)
8. Strobe - We Are The Future (Original Mix)
9. Dan Castro - High Tide (Original Mix)
10. STFU - Going Back To My Roots (STFU Mix)
11. EDX - Thrive (EDX's Fe5tival Mix)
12. MEM - Forza (Original Mix)
13. Michael Woods - Dynamik (Original Mix)
14. Tomcraft & Jerome Isma-Ae - Trouble In The Redlight District (Weekend Heroes Remix)
15. Cirez D - Glow (Original Mix)
16. Charlie G & Vandall - Machined (Beltek Remix)

Cd 2
1. Alpha 9 - Come Home (Original Mix)
2. Yuri Kane - Right Back (Anton Firtich Dub)
3. Mike Shiver vs Fandy - Sique (Ronski Speed Remix)
4. Filo & Peri ft Audrey Gallagher - This Night (Alex M.O.R.P.H. remix)
5. DJ's United - Remember Love (Original Mix)
6. Marco V and MoHawk - Zero One (Original Mix)
7. Orla Feeney - Lesson Learned (Giuseppe Ottaviani Remix)
8. Ernesto vs Bastian - Hyper Globe (Original Mix)
9. Paul van Dyk - We Come Together (Reverse Remix)
10. Jon O'Bir ft Fisher - Found A Way (Original Mix)
11. Sly One vs Jurrane - Everything To Me (Giuseppe Ottaviani Remix)
12. Max Graham ft Ana Criado - Nothing Else Matters (Aly & Fila Remix)
13. Rank 1 & Jochen Miller vs First State - The Brave Escape (Ben Hunt Mash Up)
14. Giuseppe Ottaviani and Walsh & McAuley ft Emma Lock - Ready (Maarten De Jong Remix)
15. Greg Downey - Global Code (Scot Project Remix)
16. 7 Skies - Sushi (Ben Gold Remix)
17. Mark Eteson & Ben Nicky - Altitude (Giuseppe Ottaviani Remix)
18. Paul van Dyk ft Johnny McDaid - We Are One (Giuseppe Ottaviani Remix)
19. System F - Out Of The Blue 2010 (Giuseppe Ottaviani Remix)
20. Reverse - Absolute Reality (Original Mix)

Beszerzős

Ferry Corsten interjú (T-MOBILE BÓNUSZ FESZTIVÁL 2009)

A hétvégi T-Mobile Bónusz Fesztiválra érkező külföldi fellépők közül most a holland trance-mágust, Ferry Corsten-t sikerült elcsípnünk egy telefonos interjúra.

- Hogyan telik a nyár munka és szabadidő szempontjából? Min dolgozol mostanában, merre jársz fellépni, s jut-e idő kikapcsolódásra a nagy hajtás közepette?

- Ebben a szakmában talán a nyár a leghajtósabb időszak, így ilyenkor én is hatványozottan elfoglalt vagyok. A sok fellépés miatt szinte mindig úton vagyok, amikor pedig akad pár szabadnapom, inkább otthon maradok és stúdiózom. Jelenleg is több remixen dolgozom, úgyhogy be vagyok táblázva rendesen. Sajnos ilyenkor nem jut idő vakációzásra, erre legtöbbször csak télen van lehetőségem. Ami a fellépéseket illeti, a nyár folyamán leginkább fesztiválokon zenélek, mint a Creamfields, vagy épp a Bónusz, és persze Ibiza sem maradhat ki, ahol a Cream partiján játszom az Amnesia-ban. Emellett pedig gőzerővel folynak az előkészületei az október közepén esedékes "Full On Ferry" nevet viselő exkluzív megapartinknak, ami itt nálunk Rotterdamban lesz megtartva, olyan vendégművészekkel, mint Brian Transeau vagy Marco V.


- Említettél készülőfélben lévő remixeket. Megtudhatunk róluk valamit?

- A munkálatok kezdeti fázisában vagyok, úgyhogy nem árulnék el részleteket, egyelőre hadd maradjon titok a kilétük. Az egyik egy holland producer barátomnak készül, kettő pedig ismert nemzetközi dj-knek. Ennél többet tényleg nem mondhatok.

- Több, mint fél év eltelt már legutóbbi stúdióalbumod, a "Twice In A Blue Moon" megjelenése óta. Hogy látod a lemez fogadtatását és a reakciókat a közönség részéről?

- Nagyon jó visszajelzéseket kaptam, mindenki örömmel fogadta, hogy újra visszatértem a trance-hez. Az előző albumomon, a "L.E.F."-en szakítottam a trance-szel és inkább az elektrós hangzásokat céloztam meg, ami sokakat érthetően meglepett. A "Twice In A Blue Moon" viszont ismét egy forró hangulatú, határozottan trancey anyag lett és úgy tűnik, a rajongók igazán örülnek, hogy visszataláltam a helyes útra.

- Jó, hogy ezt említed, mert pont ezzel kapcsolatban is szerettem volna kérdezni. Amikor a "L.E.F" kijött, sok helyen lehetett olvasni, hogy besokalltál és eleged van a trance-ből. Most hogyan vélekedsz ezzel kapcsolatban?

- Úgy gondolom akkoriban a trance-t is utolérte az a jelenség, ami a többi elektronikus stílusban is időről-időre megfigyelhető, azaz a hangzás kezdett ellaposodni, és a producerek közül sokan beleestek abba a hibába, hogy egymást másolták. Hallasz valami jó témát egy lemezen és utána húsz-harminc másikon is visszahallod ugyanazt lekoppintva, kicsit átgyúrva... Ez nagyon nem tetszett nekem, és hangot is adtam az elégedetlenségemnek. Mostanában viszont úgy érzem - talán az utóbbi időben megjelenő technosabb, elektrósabb hangzásokkal történő fúzióknak köszönhetően - hogy ismét elképesztően érdekes, friss hangzású és erőteljes zenék látnak napvilágot. Szóval ismét beleszerettem a trance-be és ez vissza is köszön az új albumomon és a dj-szettjeimben is.


- Az internetes letöltés és a fájlcserélők térnyerése jócskán átformálta a zeneipart, mit gondolsz, előnyére vagy hátrányára?

- Közhellyel élve az éremnek két oldala van. Lemezlovasként nyilván az a célod, hogy lehetőség szerint minél több emberhez juss el a zenéddel, minél nagyobb tömegek ismerjék meg a nevedet, így ebből a szempontból kétségtelen, hogy vannak előnyei. De ugyanakkor egy zenésznek fenn kell tartania és folyamatosan fejlesztenie kell a stúdióját, az ehhez szükséges anyagiakat pedig többek között a lemezeladásokból származó bevételekből kell fedeznie. Hiába vannak online letöltő-áruházak, az emberek nagy része sajnos nem áldoz a zenére, megvárják míg valahonnan le lehet tölteni a keresett zenét vagy ingyen, vagy valami fizetős kalózszerverről. Ez nagyon nincs így jól. Bele sem gondolnak, hogy ezzel mekkora kárt okoznak a zenészeknek.

- Hogyan válogatod ki manapság a szettjeidhez a zenéket? Jársz még lemezboltbokba?

- Nem igazán, mivel elég kényelmes helyzetben vagyok és folyamatosan érkeznek hozzám a jobbnál-jobb demók. Egyrészt ottvan a rádióműsorom a Corste s Countdown, amin keresztül rengeteg demót kapok, másrészt pedig a kiadómhoz, a Flashover-hez is özönlenek az anyagok, úgyhogy van miből válogatni. Néha felmegyek a Beatport-ra körülnézni, ha valami olyasmit keresek, ami még nincs meg, de összességében elmondhatom, hogy javarészt csak a kiadóim művészei által írt zenéket, illetve demókat játszom.

- Mi a véleményed az iPod és laptop dj-kről? Nevezhetjük őket egyáltalán dj-nek?

- Nehéz kérdés. A technológia fejlődik, ez ellen nem lehet mit - és nem is kell - tenni. Személy szerint még mindig jól elvagyok a CD-lejátszókkal és maradok is a használatuknál, de nem zárom ki a lehetőséget, hogy pár év múlva én is áttérek laptop használatára. Ámbár ha őszinte akarok lenni, nem találom valami érdekes látványnak, amikor egy ilyen dj dolgozik. Felnézel a színpadra és nem igazán tudod, hogy mit csinál a dj. Csak azt látod, hogy áll a a notebook mögött egy helyben, s közben pedig lehet, hogy egy előre felvett műsort játszik le.

- Ha kezdő lemezlovasok vagy zenészek kérnek tanácsot Tőled, mire szoktad elsősorban felhívni a figyelmüket?

- Az első és legfontosabb: tisztában kell lenniük azzal, hogy rajtuk kívül százak és ezrek akarnak ugyanúgy befutni és sztárokká válni, és ez csak keveseknek sikerülhet. Fontos, hogy igazán higyj abban, amit csinálsz és ne arra törekedj mindenáron, hogy trendi legyél. A lényeg, hogy próbálj egyedi lenni és figyelj oda arra, hogy ne koppints másokat.


- Produceri fronton tartogatsz még valamit az év hátralevő részére?

- Valamikor október táján jelenik meg a Flashover-en a "Twice In A Blue Moon"-hoz készült remixek gyűjteménye, illetve a "Flash Sampler" maxisorozatot is folytatjuk, amin fiatal tehetségek zenéi szerepelnek. Aztán most indítottunk be egy új kiadót, az Isla Recordings-ot, ahol house megjelenések lesznek majd, természetesen csakis a jobb fajtából. Figyeljétek a weboldalamat és a Flashover honlapját is, lesznek érdekességek még az ősszel.

- Milyen érzésekkel tekintesz a Bónusz elé?

Amikor legutóbb nálatok jártam a Sziget Fesztiválon (Ferry Corsten - Sziget 2008 paryképek), fergeteges volt a hangulat, úgyhogy nagyon várom már a szombatot, remélem hogy hasonlóan emlékezetes éjszakában lesz részünk. Energikus szettel készülök, úgyhogy garantálhatom a kézfelrakós feelinget.

www.bonuszfestival.hu
www.myspace.com/ferrycorsten
www.ferrycorsten.com

2011. január 30., vasárnap

Tíz éves az Anjunabeats, válogatással ünnepelnek

Bizony ennyire rohan az idő. Napjaink egyik vezető (de nem feltétlenül a legjobb) trance labele 2000-ben startolt, első release-ük az Anjunabeats 'Volume One' volt. Azóta már bőven a 100-as lélektani megjelenésszámot is elérték, köztük a labelt gründoló Above & Beyond trió jónéhány sikerdarabjával. Tony, Jono és Paavo a trance történelmének ezen szeletét ezúttal egy speciális dupla cd-s válogatással adja át nekünk. Az egyes diszken az eredeti verziók kaptak helyet. Ezeket nem is mutatnám be, talán csak annyit tennék hozzá, hogy én személy szerint erősebb line up-ot reméltem, sokkal meghatározóbb számokkal. Innen talán csak a zseniális 'P.U.M.A.', a 'These shoulders', és a 'Can't sleep' az amely igazán nagy sikert könyvelhetett el, így a kiadó történetében alapkőnek bizonyult, a maradék hét muzsika sem rossz, csak mégsem annyira kiemelkedő.
A második lemezen az első diszken hallott zenék frissen remixelt változatai próbálnak szórakoztatni bennünket. A 'Reflect'-et Isma-Ae és Daniel Portman rázta gatyába. Nem féltek bevetni az akusztikus gitárt is bevetni, ami mellé a szokásos hangképeiket adogatták hozzá. A 'These shoulders'-re Andy Moor csapott le, aki manapság sajnos egyre inkább távolodik attól a hangzásvilágtól, ami miatt oly sokan felfigyeltünk rá. A baseline és néhány kiegészítő hang abszolút Moor-os, aztán a kiállásban mintha egy chill out szonátába csöppenénk. Ez nagyon ott van a szeren, aztán jó a lead dallam, ami kicsit gyérebbül szól, mint az eredetiben. Kicsit ambivalens érzéseket kelt bennem ez a verzió. Arty napjaink egyik legfoglalkoztatottabb remixere/producere. Ezúttal is kapott egy feladatot, gyúrja át a 'Synapse Dynamics'-ot. Ő erre hozta a védjegyének számító elemeket és szépen ráaggatta az original-ra, de elég bágyatag, tucattéma kerekedett ki belőle. Azért némi vérfrissítés is érkezik, még pedig Bart Claessen jóvoltából, aki a 'Helsinki Scorchin'-t variálta át tech trance anthem-mé. Húzós és mellette dallamos is. Ez igen, ezt már szeretem. Aztán elérkezik a mélypont is, mégpedig pont egy hazai vonatkozású darab kapcsán. A Sunny Lax aka Márton Levente által megálmodott 'P.U.M.A.' Mat Zo kezei közé került. az eleje még rendben is lenne a remixnek, de amikor a fő dallam hangszer választását meghallottam egyből az én amatőr csavargatásaim jutottak eszembe, melyek erőtlenek és dobozosan hangzanak. Sunny is beszáll a ringbe, ő a lengyel Nitrous Oxide 'North Pole'-ját gyúrta át viszofogodtan építkező prog trance track-ké. A 'Can't sleep' Super8, Tab remixe csak alig tér el az eredetitől, talán csak egy kicsivel mocskosabb a sound. Daniel Kandi 'Breathe'-je 7 Skies-nak tetszett meg, aki első számának a 'Sushi'-nak a struktúráját variálta át az új remake-hez. N2O a 'Madness'-szel szöszölgetett, de csak egy Super8-Tab utóízű valamire futotta tőle. Utolsónak Smith & Pledger 'Northern Lights'-za marad Breakfast edit-jében. Casey ügyesen bontotta meg a dalstruktúrát és tuningolta meg némi plusz energiával.
Összességében egy kicsit középszerűvé silányult az eredetileg jó elképzelés. A válogatás szisztémáját nem értem a remixek esetében sem, szerintem nyugodtan hívhattak volna több Anjuna-független producert a dögösebb végeredmény érdekében. Ilyen formában egy-két kiemelkedő pillanat ellenére, nem zavar túl sok vizet. Tőlem csak 6,5/10-et kap.

10 Years Of Anjunabeats mixed by Above & Beyond

Label: Anjunabeats
Katalógus szám: ANJCD 021
Ország: Egyesült Királyság
Megjelent: 2011. január
Stílus: Uplifting & Progressive Trance
Dj mix: Above & Beyond

CD 1 - The Originals
1. Mat Zo – Synapse Dynamics
2. Signalrunners & Julie Thompson – These Shoulders
3. Maor Levi – Reflect
4. Above & Beyond – Can’t Sleep
5. Super8 & Tab – Helsinki Scorchin’
6. Bart Claessen & Dave Schiemann – Madness (I Prefer This Mix)
7. Daniel Kandi – Breathe
8. Nitrous Oxide – North Pole
9. Sunny Lax – P.U.M.A.
10. Smith & Pledger – Northern Lights

CD 2 - The Remixes
1. Maor Levi – Reflect (Jerome Isma-Ae & Daniel Portman Remix)
2. Signalrunners & Julie Thompson – These Shoulders (Andy Moor Remix)
3. Mat Zo – Synapse Dynamics (Arty Remix)
4. Super8 & Tab – Helsinki Scorchin’ (Bart Claessen Remix)
5. Sunny Lax – P.U.M.A. (Mat Zo Remix)
6. Nitrous Oxide – North Pole (Sunny Lax Remix)
7. Above & Beyond – Can’t Sleep (Super8 & Tab Remix)
8. Daniel Kandi – Breathe (7 Skies Remix)
9. Bart Claessen & Dave Schiemann – Madness (Nitrous Oxide Remix)
10. Smith & Pledger – Northern Lights (Breakfast Remix)

Beszerzős

Blue Moon Bay Volume 9: Teleportálás a nyárba

Némi kihagyás után ismét visszatér a Blue Moon Bay sorozat. A kilences epizód Grey jegyzi, aki ezúttal is dallamos trance darabokkal örvendezteti meg a nagyérdeműt. Rögtön az elején egy ütős átfedés jön, a 'Close to me' és a 'Summer calling' olyanok, mintha egymásnak teremtették volna őket. A folytatásban kvázi ismeretlen darabok érkeznek, ez alól talán csak a Ronski Speed remixében felbukkanó Krazy Sandi féle 'Insanity' a kivétel. A Shah képviselte vonalon mozgó Easton nagyot domborít az 'Adriatica'-val, majd Tempo Giusto tekeri szét Kenneth Thomas művét. Tenishia progis 'Speak music'-ja és Baja California flamenco gitárral tűzdelt alkotásával fejezzük be a tengerparti sétánkat. Akinek van kedve egy órára teleportálni a nyárba, nyomja meg a play gombot, nem fog csalódni.


Blue Moon Bay Volume 9. mixed by Greyloop

Label: Deep Zone
Katalógus szám: BMB 009
Megjelent: 2011. január 30.
Stílus: Trance
DJ mix: Greyloop

Tracklist:
1. Fire & Ice feat Edvika - Close To Me (Sovve Dub Mix) [Camouflage]
2. Andain - Summer Calling (Airwave Club Mix) [Black Hole]
3. Luke Terry feat. Helen Sylk - A Lighter Shade Of Blue (Original Mix) [Unearthed]
4. Krazy Sandi - Insanity (Ronski Speed Remix) [Number One]
5. Sensetive5 & Stan Wise - The Bringer Of Light (Ivan Khurtin Remix) [Elliptical]
6. Bram - Aquamarine (Vullcan Remix) [Neuroscience Deep]
7. Easton - Adriatica (Easton's Guitar Touch Mix) [Shah-Music Digital]
8. Kenneth Thomas - Iron Sharpens Iron (Tempo Giusto Remix) [Echelon]
9. Tenishia - Speak Music [SoundPiercing]
10. Baja California - Ondas Silenciosas (Extended Dream) [no.Zilence Institute]


2011. január 28., péntek

Zeneajánló: Eelke Kleijn - Body language

Komolyan hihetetlen ez a pali, ontja magából a jobbnál-jobb zenéket. Még alig csengett le 'Untold stories' című albumának sikere máris attól független EP-kkel bombázza a nagyérdeműt. A Nervous Records-on megjelent 'Body language' két különböző ívet leíró darabbal érkezik.
A 'Body language' a deep house szépségeit foglalja keretbe. Aki kedveli a repetitív, puha string-ekkel és deep hangokkal felvértezett zenéket (Timewriter, Terry Lee Brown Jr. féle vonalat) annak száz százalék, hogy be fog jönni. Profin összerakott, igényes darab.
A 'Housey temp' egy kicsit tech-esebb irányba mozdul a ritmusszekciót illetően. A track-et egy vidám groove állítja pályára, majd egy arpeggio dallam kezd el megdolgozni bennünket, klasszikus deep house ágyazatba öntve. Nagy pacsit küldök innen is Eelke-nek, hogy ilyen szinten műveli a zeneszerzést. Aki kicsit visszariadt az 'Untold stories'-on képviselt hangzás miatt, most megnyugodhat, a kísérletezés itt nem kapott helyet. 10/10-es EP, mindenkinek ajánlom meleg szívvel.

Eelke Kleijn - Body Language


Label: Nervous
Stílus: House
Megjelent: 2011. január 18.

Tracklist:
1. Body Language (Original Mix) (7:44)
2. Housey Temp (Original Mix) (6:59)




Lyrics Of The Moment Vol. 17: Yuri Kane - Right Back (Chillout Mix)



I was wrong to say I wouldn’t change a thing
‘Cause in the story of our lives, the best of times through colour glass

And if you should call
It’s no trouble, no trouble at all
I’ll take out the sun, back where we begun again

Time goes on enough to let me move on past
But every little now & then it creeps on back to shade my smile

I’m here once again
But I’m deep & I’m feelin’ a pain
So who takes the fall that covers it all again

Put it on the right track, get it right back
A message from my heart it’s too loud to stay apart
So put it on the right track, steal it right back
It’s high time now

Sajtószemle: West Balkán tragédia

Lehet sokan hiányoltátok, hogy a blogon eddig nem ejtettünk szót a West Balkánban történt sajnálatos esetről. Jobbnak láttuk kivárni, amíg a dolgok leülepedtek. Két írást mindenképp ajánlanék, amit a korrekt és teljes körű tájékoztatás végett érdemes mindenkinek elolvasnia. Az egyik a dj.co.hu-n Justin C tollából megjelent "Egy szerencsétlenség margójára" című cikk, amiben rámutat azokra a pontokra, ami miatt a tragédia bekövetkezhetett. A másik iromány egy interjú, amit az Origo zenei rovatának a Quart-nak a főszerkesztője Inkei Bence készített Palotai Zsolttal. Palotai egyébként az ominózus estén Ludmilla-val egyetemben fellépett a West Balkánban, szóval testközelből érzékelte a kaotikus eseménysort. Zsolt eléggé jól érzékelteti azt, hogy itt nem csupán egy szervezési hiányosságról, hanem egy társadalmunkban beindult negatív folyamatról van szó. Fiatal és fiatal között is generációs különbségek mutatkoznak, a felnőtté válás egyre inkább kitolódott, a buliba járók életkora egyre lejebb és lejebb megy, a csordaszellem dominál a zene szeretete helyett. De nem lövöm le az összes poént, itt elolvashatjátok a cikket.
Személyes gondolataimat tolmácsolva ez ügyben hiába is csukják be a főszervezőt, nem hiszem, hogy egy személyben neki kellene elvinnie a balhét. Az egész magyar társadalomnak magába kellene révednie, hogy engedte ennyire elfajulni a dolgokat. Felmerül az állam, a szülők, a buliszervezők és a fiatalok felelőssége is. Ezt nem árt észben tartani!!!

2011. január 27., csütörtök

Balance 006: Anthony Pappa [2004]

Az ausztrál EQ Records Balance című mix soroztára azt hiszem, hogy még kritikus szemmel nézve sem lehet panasz.
A sorozat hatos részét a szintén ausztrál származású Anthony Pappa mixelte össze. Pappa-ról annyit mindenképpen éredems tudni (aki persze még nem hallott róla), hogy dj-ként vált ismertté az ezredforduló környékén. És az akkor még reneszánszkorát élő proghouse szcéna egyik meghatározó alakjának számított (és az is maradt mind a mai napig!). Persze mintahogy sokan mások egy kicsit ő is váltott, és manapság már inkább a techesebb, minimálosabb progzenéket részesíti előnyben. Viszont a Balance 006 dupla mix csupa csupa igazi nagy progzenét sorakoztat fel.
Az első cd-n break zenék kaptak helyet mintegy szürrelaisztikus hangulatban úsztatva a mixet. Már a kezdőzene is sokat sejtet. Luke Chable "Into The Storm"-ja akár a mix címe is lehetne, mert valóban olyan a feeling, mint amikor vihar készülődik, az ég kissé elsötétül és a szélsebesség is felerősödik. Mindegyik szám remek darab.
A második korongon a tribal zenék veszik át az irányítást. Az első trekk egy kis sejtelmes break-es bevezetővel nyit. A második számban egy női vokálhang cirkulálása mozgatja meg agysejtjeinket. Bemelegítőenk tökéletes! Most, hogy túl vagyunk a "warm up"-oláson, kezdődhet a prog utazás. Özgür Can "Connected" -del deepesebbre vált a mix. A negyedik, ötödik, hatodik szerzemény egy techesebb vonulatot képez. Moonface "Our Prediction" -je egy egészen sajátságos légkörrel rendelkező tribal house remekmű. A mix csúcspontja Musgrove & McGrath "Freakout" -je, ami egyúttal személyes kedvencem is. Chris Salt "Atmospheric Graffiti"-je szintén különleges darab. A mix vége kapott egy szép kis levezetőt, azaz outro-t. A kezdés downtempós stílusú, aztán átmegy breakbe. Mesteri!
Summázva a dolgokat, vagyis összegezve a két cd-ről előbb elmondottakat, azt tudom mondani, hogy különleges darab, és aki odavan a progi zenékért az imádni fogja. Természetesen mind a két lemeznek jár a 10/10es pontszám.

Balance 006 - Anthony Pappa


Label: EQ Recordings
Katalógus szám: EQGCD009

Ország: Ausztrália

Megjelent: 2004. június 30.

Stílus: Progressive House, Breaks, Tribal House

Dj mix: Anthony Pappa


CD1
01. Luke Chable - Into The Storm (4:34)
02. Fretwell - Faceless (6:59)
03. KVK - Reality Theory (4:19)
04. Michael Lanning - Bound For Ascension (4:34)
05. Blue Haze - A Time To Reflect (2:32)
06. Rhino Drum - Underground Sound (5:21)
07. Michael Burns - Sunshine In My Shadows (6:28)
08. Jacob Todd - Nothing Is Real (4:49)
09. Main Element - Delta Of Venus (Chris Salt Remix) (5:12)
10. Steve May - Open Day (Luke Chable Quakes & Craters Remix) (7:06)
11. Chimera - Natural High (5:04)
12. Slacker - Tutikinegi (5:04)
13. Shiloh - Mana (7:50)
14. Tilt - I Know You're Afraid (6:01)

CD2
01. Pavel Bidlo - My Pills (4:57)
02. Rennie Pilgrem - Coming Up For Air (Mara Remix) (6:40)
03. Özgür Can - Connected (3:56)
04. Dirty German - Be Together (Main Pass) (4:34)
05. Rhythm Unlimited - All I Wanna Do (4:57)
06. Pig & Dan - Basement (6:49)
07. Moonface - Our Prediction (3:46)
08. MCCP - Deeper Inside (6:33)
09. Musgrove & McGrath - Freakout (6:48)
10. Quivver & Sutton - Cold Rush (5:32)
11. Chris Salt - Atmospheric Graffiti (7:02)
12. Ben Camp - New World (3:35)
13. Shpongle - Beija Flor (10:39)

Cosmic Gate: Back 2 The Future - klasszikusok remixelve egy csomagban

Az eddigitől eltérően rendhagyó módon vesszük gorcső alá a január 24-én megjelent Cosmic Gate féle 'Back 2 The Future - The Classic From 1999 – 2003 Remixed' című albumot. Az i:Vibes csapata a minap Nic-re és Bossi-ra bízta a zenék tömbösített bemutatását. A duó beszél a track-ek születéséről és elmondják véleményüket az új átiratokról is.

Exploration of Space
Bossi: Még manapsági is játsszuk az 'Exploration'-t a szettjeinkben, de nem igazán vagyunk már megelégedve az eredeti verzió hangzásával. Annyira elütött a többi általunk játszott zenétől, hogy úgy döntöttünk egy kicsit kipofozzuk, azaz a mai kor hangzásához alakítjuk, hogy a fellépéseken használni tudjuk.
Nic: Miután lejátszottuk, s a visszajelzések igencsak pozitívak voltak, arra jutottunk, hogy mi lenne, ha más zenéinkhez is készítenénk friss átiratokat - az egész project innen indult.
Bossi: Némi hezitálás után úgy döntöttünk egy albumnyit hozzunk össze az ötletből, így született meg a 'Back 2 The Future'.

Back To Earth
Bossi: Mindkét remixet, Arty-ét és Jochen Miller-ét is szoktuk pörgetni a szettjeinkben. Mindkettő hihetetlen energiát sugároz számunkra.
Nic: A Beatport trance listáján elért első és ötödik helyig hosszú út vezetett, de megerősíti a véleményünket.
Bossi: Nagyon remek produkciók, nem hiszem, hogy ennél bárki jobbat kívánt volna.

The Drums
Nic: Nem ez volt az első közös munkánk Markus Schulz-zal, hiszen a Miamiban, de német származású barátunk már remixelte a 'Sign of the times'-t, és úgy éreztünk az általa képviselt hangzás tökéletesen illene a 'The drums'-hoz.
Bossi: Csak, hogy tisztázzuk a 'The drums' volt a legelső Cosmic Gate zene, a Cosmic Gate története innen kezdődik.
Nic: Az ő változata mellett szerettünk volna egy elektrósabb, house-osabb verziót is, amely jól illene az eredeti témához. Mivel évek óta szeretjük és elismerjük Robbie Rivera munkásságát, kapcsolatba léptünk vele, és felkértük a közös munkára, ő pedig igencsak kitett magáért.

Fire Wire
Nic: Fire!
Bossi: … Wire!
Nic: Az Egyesült Királyságban kimondottan imádták ezt a darabot.
Bossi: Még top 10-es helyezést is elértünk vele és élőben előadtuk a Top Of The Pops című műsorban, ami a szigetország legnépszerűbb chart műsora. Amikor megérkeztünk a rajongók elkezdtek sikítani és megörülni.
Nic: Az első alkalom volt, amikor ilyet tapasztaltunk.
Bossi: Nem igazán tudták, hogy kik is vagyunk. De ez nem állta útjukat abban, hogy képekért és aláírásokért kuncsorogjanak.
Nic: Talán éppen ezért úgy éreztük a 'Fire Wire' érdemelte ki a legnagyobb remix csomagot, melyben a house-tól kezdve a progressive trance-ig terjed a zenei spektrum. Olyan nevek, mint Rank 1 és Wippenberg is megtisztelt, hogy a saját hangzásukat hozzáadták.
Bossi: A house hívek is örülhetnek, hiszen Delicious valamint Dimitri Vegas & Like Mike verzió is nagyon adják az érzést.
Nic: A számmal kapcsolatban nehéz helyzetben vagyunk, hogy melyik verziót pörgessük a szettjeinkben, hiszen mindegyik átirat új aspektusból világítja meg a 'Fire Wire'-t.
Bossi: Kiváncsiak vagyunk, hogy a DJ-k melyiket választják majd.

Raging
Nic: Jan Johnston-nal közös darab, amely azon kevés vokálos zenék közé tartozik, amit abban az időben csináltunk. Jan a szcéna egyik legendája, mint dalíró és énekes a maga angyali hangjával. A Duderstadt testvérek egy könnyedebb, de még így is klubos hangzású verziót alkottak, míg a fiatal tehetség Alexander Popov egy (engedtessék meg, hogy így mondjuk Cosmic Gate-s) tökéletes összhatású remixet pakolt egybe, ami dub verzióban is jól működik.
Nic: Úgy gondoltuk, hogy ez a cím jól illeszkedne az új albumhoz, ugye?
Bossi: Igen. Meglehet, hogy nem a legelmésebb címválasztás, de a remixek a mi szemünkben tényleg megmutatják a zene valódi erejét.

Human Beings
Bossi: A leginkább trance orientáltabb darab a 'Back 2 The Future' albumon, három remekbe szabott — Estiva, Arnej, Daniel Kandi — remixszel. Ezek a srácok fantasztikus új érzéseket társítottak a 'Human beings'-hez.

The Truth
Nic: Ez a szám mindig az első, 2002-es Trance Energy fellépésünkre emlékeztet. Akkor világpremierként játszottuk, és abszolút jól is működött. Libabőr!
Bossi: Egyetértek, én is beleborzongok, ha visszaemlékszem. Másnap, amikor hazaértünk és belenéztünk a vendégkönyvünkbe, azt láttuk, hogy teli volt a track-kel kapcsoltos kérdésekkel.
Nic: Szép emlékek ezek.
Bossi: Cold Blue egy elég különleges verziót kreált, sokkal uplifting-esebb, mint az eredeti, egy mix, amiről nem lehet egykönnyen leszakadni.

Melt to the Ocean
Nic: Ez az 'Exploration Of Space' B oldalán volt. A kezdetekkor mindig dupla A-oldalas megjelenéseket dobtunk piacra, melyen két bivaly erős track volt, s amit csak kizárólag vinyl-en adtunk ki.
Bossi: A 'Fire Wire' például csak második számú zene volt a vinyl EP-n. Ez anno egy egyszerű közönségszórakoztató darabnak indult, nem is számítottunk arra, hogy mi történik vele majd később.
Nic: 'Melt to the Ocean'-t is sok rajongók találta meg magának, szóval elég sűrűn játszottuk, és most John O'Callaghan hozta vissza a vibrálást 2011-es uplifting verziójában. A vokál sample ötlete egy elég híres német mozifilmből származik a '90-es évek végéről.

(Forrás: i:Vibes 2011. január 22.)

Pár saját gondolatot is toldanék az elhangzottakhoz. A remixalbum ötlete nem volt rossz, ám sajnos a felhozatal egy-két kivételtől eltekintve elég középszerű lett. Egy valami kezd már körvonalazódni az elmúlt egy évben: a fiúk lassan elérik hangzásuk határát, érik egy sound váltás. Ez lehet jövőbeli, hosszútávú sikerük záloga, amit igazol, hogy anno a hard-ról prog trance-re való váltáskor csak nőtt a rajongótáboruk.
Az átiratok, amit mindenképp ajánlanék meghallgatásra: Raging (Duderstadt remix), Fire Wire (Rank 1 & Wippenberg remix), Human beings (Arnej remix), Back to earth (Arty remix). Pontszámban csak 6,5/10-et kap tőlem.

Cosmic Gate - Back 2 The Future - The Classic From 1999 – 2003 Remixed
Label: Black Hole
Katalógus szám: BHCD75-1
Ország: Hollandia
Megjelent: 2011. január
Stílus: House, trance

CD 1
1. Exploration Of Space (Cosmic Gate’s Back 2 The Future Remix) (8:44)
2. Fire Wire (Cosmic Gate’s Back 2 The Future Remix) (8:03)
3. Raging feat. Jan Johnston (Duderstadt Remix) (7:09)
4. Back To Earth (Jochen Miller Remix) (8:04)
5. Human Beings (Estiva Remix) (8:32)
6. The Truth (Cold Blue Remix) (7:29)
7. Fire Wire (Rank 1 Remix) (6:48)
8. The Drums (Markus Schulz Remix) (6:39)
9. Melt To The Ocean (John O’Callaghan’s Main Room Remix) (9:39)

CD 2
1. Back To Earth (Arty Remix) (8:04)
2. Fire Wire (Wippenberg Remix) (8:48)
3. Raging feat. Jan Johnston (Alexander Popov Remix) (7:32)
4. Exploration Of Space (Spencer & Hill Remix) (6:21)
5. The Drums (Robbie Rivera Juicy Mofo Remix) (6:30)
6. Fire Wire (DJ Delicious ReWire Fire Mix) (7:19)
7. Human Beings (Daniel Kandi’s Human Society Remix) (7:27)
8. Exploration Of Space (Dirty Herz Rave-O-Lution Remix) (6:49)
9. Fire Wire (Dimitri Vegas & Like Mike Remix) (5:57)
10. Human Beings (Arnej Remix) (7:04)

2011. január 26., szerda

Zeneajánló: Frede Goto - My dark side (Dark Soul Project remix) (Mistique)

Frede Goto - My dark side (Dark Soul Project remix) (Mistique Music)
Az argentin Fredericho Sanchez a Mistique kiadó csapatát erősíti már egy ideje. Ennek megfelelően ő is az epikus-atmoszférikus house vonalat preferálja. Legfrissebb alkotásában a 'My dark side'-ban az eddigiektől eltérően a sötétebb oldalát mutatja meg, a szokottnál mélyebb tónusokkal és hangképekkel. Ezt megfejeli honfitársa Dark Soul Project (polgári nevén Ivan Jaime), aki egy igazi főidős muzsikát pofozott az original verzióból. A Dark Soul Project-re jellemző karakteres dobszekcióra egy filterezett deep hang rétegződik, ami rendesen fokozza az adrenalinszintet. Majd egy angyali vokál foszlány is betársul a kiállásban, ami spirituális, psy-s hatásával nagyon sodróvá teszi az alkotást. Komplex darab, amely szintén az év nagy favoritjai közé tartozik. 10/10-es megjelenés. Ami külön öröm, hogy a Blusoul, a Kay-D és az Original mix is abszolút bejövős.


2011. január 25., kedd

Lyrics Of The Moment Vol. 16: Reuben Halsey feat. Miranda Dickinson - The Meaning of Life



No one can write my life for me
Say who or where I ought to be
I'll make my way through right and wrong
I need to find where I belong

So many dreams inside of me
So many things I long to see
I'm chasing destiny
I am not alone, believe me

We don't know where we belong
We're all walking the same road
If I journey on with you
Maybe I'll find who I am too

Ever searching for a place
Unifies the human race
Put your hand in mine
We will find the meaning of life


[Spoken Word Section by Amber]
---
"I think you know maybe everyone has their own meaning to seek out.
I definitely don't think there's like a set meaning for everybody.
Every day everyone seeks in their small way to find their place in the Universe.
And some people look like they are succeeding more than others but we're all succeeding. Every day we live, every breath we take we're fulfilling our meaning.

And some people are really into, you know, their religion to show them the way but I believe you should take all of the elements of your world and let them show you the way.

So I definitely would not want to read the meaning of my life. I wouldn't want to feel that insignificant. I just feel like what makes our world our world is the fact that nobody knows their meaning and we're all kind of like searching together. And I think that's what unifies the human race."
---

The life I seek it calls to me. I've made my way through history.
Give me a reason to be true and show me what I'm meant to do.
So many dreams inside of me, so many things I long to see.
I'm chasing destiny. I am not alone, believe me.

We don't know where we belong
We're all walking the same road
If I journey on with you
Maybe I'll find who I am too

Ever searching for a place
Unifies the human race
Put your hand in mine
We will find the meaning of life

Zeneajánló: Matt Darey ft. Kate Louise Smith - Black Canyon (Andy Tau remix) (Nocturnal Global)

Matt Darey ft. Kate Louise Smith - Black Canyon (Andy Tau remix) (Nocturnal Global)
Úgy néz ki Matt Darey és a vokalista Kate Louise Smith együttműködése hosszú távon gyümölcsözőnek bizonyul. A 'Black Canyon' egyenesági folytatása az Urban Astronouts fedőnév alatt elkövetett 'See the sun'-nak és a 'Black Flower'-nek. Persze a tökéletes megszólaláshoz kellett Andy Tau mesteri remixeri munkája is, aki eldobva a tőle megszokott pumpálósabb, trance-s texturákat, s egy igazi prog house gyönyörűséget hozott ki az eredetiben sem gyenge darabból. Puha dobok és egy könnyed groove vezet rá a fő témára, amely nincs túlbonyolítva, de Kate igéző vokáljával kiegészülve nagyon megindító a végeredmény. Kár, hogy az év végén jött ki így elveszett az óriási felhozatalban, de megkockáztatom, hogy a 2010-es esztendő legjobb darabját üdvözölhetjük a Black Canyon-ban. A Black Canyon remix EP-n szereplő másik két átirat (Taurus & Vaggeli, Perception Of Sound remix) sajnos elég gyengécske, ezért aki beszerzi magának, csak az Andy Tau verziót gyűjtse be, ami ellenben a másik kettővel 10/10-es hibátlan munka.

2011. január 24., hétfő

Technika I.: Snuff Crew Live on Griid - iPad



Nem titkolt célunk, hogy technika rovatunkat is hasznos írásokkal, elemzésekkel, videókkal töltsük fel. Ennek a szekciónak az első darabja nem más, mint egy live performance, amit a német Snuff Crew követett el az iPad-jükon, mégpedig a Griid nevezetű alkalmazással. A touch funkcióra épülő szettjük igencsak impresszív és megkapó, zeneileg oldskool house-t kapunk nyakonöntve egy jó adag acid-del. Mint azt a srácok meg is jegyzik a muzsikájuk esetén könnyű a kivitelezés, mivel kevesebb sávval és egyszerűbb technikai dolgokkal operálnak. Ennek ellenére bejövős, én is örülnék egy ilyen kütyűnek!

2011. január 23., vasárnap

Zeneajánló: 00 db - Marjarka [JOOF]

00 db - Marjarka [JOOF] [VA - JOOF Anthology Vol.3.]
A 00 db formációt John ’00′ Fleming és Ricky Smith aka The Digital Blonde alkotja. Tavaly előtti albumuktól a Heaven & Hell-től még a kétkedők álla is leesett, a 2010. szeptemberben megjelent friss LP-jüktől, az Angels & Demons-tól már kevésbé. Azonban itt is akadtak maradandó pillanatok, mint például a Marjarka. Talán ezért sem véletlen, hogy rákerült a tavaly decemberi 'JOOF Anthology Vol.3.' válogatásra, ahol olyan remekbe szabott darabok mellett szerepel, mint Incolumnis 'Satellite'-ja, Magnus 'Non Stop'-ja illetve Crystal Verge 'Sabath'-ja.
Ha a 'Marjarka'-t röviden akarnám jellemezni: egy csodálatos epikus 11 perces szörnyeteg. A ritmusok szigorúságát a menetrendszerűen megérkező, deepbe hajló hangok oldják. A kiállásban aztán meghalunk és feltámadunk. Egy futurisztikus hangzású monológot követően bejön a főmelódia, ami valósággal elcsavarja az ember fejét, s beköltözik a hallójáratunkba. Fülünk hallatára olvad össze minden jóság, ritka az ilyen körültekintően megkomponált goa zene a mai felgyorsult és mennyiség alapú világban. 10/10, ez egyértelmű!

2011. január 22., szombat

Lyrics Of The Moment Vol. 15: Young Parisians feat Ben Lost - Jump The Next Train (Slow Train Mix)



Young Parisians feat Ben Lost - Jump The Next Train (Slow Train Mix)

Either way it's suicide,
Cars drive through in real time.
You choose the stars in blue and white,
I love you till i'm dead inside.
Plastic eyes look milky white,
And the violence makes things hard to hide,
Our pale faces sink in time,
Either way it's suicide.

I'm gonna jump the next train,
Gonna jump on a plane,
Take a ticket to the other side,
Jump the next train.
Jump the next train.

I'm gonna jump the next train,
Gonna jump on a plane,
Take a ticket to the other side,
Jump the next train.
Jump the next train.

Touch till hot times smack me up,
And cigarettes taste good tonight.
Modern girl it's time to go,
Either way i'll let you know.
We wake up to a polaroid,
And the blank eyes stare at something new,
Little unit don't let go,
All I really want is you.

I'm gonna jump the next train,
Gonna jump on a plane,
Take a ticket to the other side,
Jump the next train.
Jump the next train.

I'm gonna jump the next train,
Gonna jump on a plane,
Take a ticket to the other side,
Jump the next train.
Jump the next train.

I'm gonna jump the next train,
Gonna jump on a plane,
Take a ticket to the other side,
Jump the next train.
Jump the next train.

I'm gonna jump the next train,
Gonna jump on a plane,
Take a ticket to the other side,
Jump the next train.
Jump the next traïn.

2011. január 21., péntek

Sil - Windows (The Remixes) - Work Records - 2011-01-18

Pár évvel ezelőtt még teljesen biztos lettem volna benne, hogy az eredeti Sil-Windows című zenét mindenki ismeri, azonban ma már talán nem árt egy picit felidézni a múltat. Tehát az alapszerzemény egy tribal house megaklasszikus 1991-ből (!) amelyet Olav Basoski, azóta is töretlen népszerűségnek örvendő, elsősorban klubhouse-ban utazó producer követett el. Az eredeti darab olyan óriási zene volt, hogy gyakorlatilag a mai napig különösebb szívfájdalom nélkül le lehet küldeni egy partiban, egyáltalán nem számít túlhaladottnak a hangzása. A siker kelléke volt, hogy még abban az évben kijött egy remixkiadvány a Windowsból, majd 1998-ban is újra boltokba került, Windows 98 néven, újabb verziókban. És idén folytatódik a Windows diadalútja, Basoski leporolta ezt a tökéletesen letalált dancebombát, megfűszerezte egy picit a modern hangzásokkal, némi breakbeatet is cseppentett hozzá, és durr, ugyanolyan jó a remix is, mint az eredeti. A kiadványon emellett egy Sonny Wharton remix is szerepel, aki egy picit jobban ragaszkodott az eredeti soundhoz, mindenesetre a bassline itt is külszíni sérüléseket fog okozni minden jóízlésű zenebarát testén. Abszolút ajánlott kiadvány, noha elsősorban nem az agyunkat, hanem a lábainkat fogja megmozgatni. 8/10.


Go to Beatport.comGet These TracksAdd This Player








Fakulóban az ASOT Yearmix renoméja

Bevallom lányosan, hogy 6 évvel ezelőtt totál kész voltam az ASOT 2005-ös year mixétől. Olyan szépen illeszkedtek egymásra a számok, hogy a mai napig libabőrös leszek, amikor bepörgetem a lejátszómba. Aztán az évek múlásával valahogy a zenék is gyengébbek kezdtek lenni, Armin is egyre elfoglaltabb, s talán kapkodóbb lett, így most kb. ott tartunk, hogy azt érezzük fakulóban az ASOT year mix renoméja. Ezúttal 88 darabot fűztek fel egy fonalra. Hogy a mixet Armin készítette-e nem tudom, gyanítom, hogy ilyen zsúfolt schedule mellett más keze lehet a dologban. Balgaság lenne minden átmenetet külön tárgyalni, de ami kitűnik, hogy vannak elég érdekes átúsztatások. Ezzel csak annyi a bibi, hogy az addig amúgy korrektül zenélő egyveleg összhatását rontják le. Amit szintén kijelenthetünk - és ebben szerintem sokan egyetértünk -, hogy zeneileg eddig ez a leggyengébb State Of Trance Yearmix (Tim Berg, SHM - mit keres itt?). Szarból várat meg ugye nehéz építeni. Azért annak tükrében károgok, hogy én nem tudnék még ilyen megamixet sem összehozni (technikailag!). Délutáni hallgatnivalónak megteszi, de biztosan nem lesz a kedvenc dupla disc a gyűjteményemben. Szvsz 6/10.

Armin Van Buuren - A State Of Trance Yearmix 2010

Label: Armada
Ország: Hollandia
Megjelent: 2010. december
Stílus: Trance
Mix by Armin Van Buuren

Cd 1
1. Intro – The Ten Commandments
2. D-Mad – She Gave Happiness (Arty Remix)
3. Shogun feat. Emma Lock – Imprisoned
4. Armin van Buuren feat. Ana Criado – Down To Love
5. Matt Darey presents Urban Astronauts feat. Kristy Thirsk – Black Flowers (Josh Gabriel Remix)
6. Susana feat. Omnia & The Blizzard – Closer
7. Luigi Lusini – Who We Are
8. Leon Bolier & Marcus Schossow – 2099
9. Max Graham feat. Ana Criado – Nothing Else Matters (Club Mix) (Re-Brand)
10. Mat Zo – Near The End
11. Velvetine – Safe [Wherever You Are] (Rank 1 Remix)
12. Yuri Kane – Right Back
13. Armin van Buuren vs Sophie Ellis-Bextor – Not Giving Up On Love (Club Mix)
14. Rank 1 vs Jochen Miller – The Great Escape
15. Arnej – They Need Us (Club Edit)
16. Nic Chagall, Rank 1 & Wippenberg – 100
17. Orjan Nilsen – Lovers Lane
18. Yuri Kane feat. Melissa Loretta – Daylight
19. tyDi feat. Audrey Gallagher – Calling
20. Tim Berg – Bromance (Avicii’s Arena Mix)
21. tyDi feat. Tania Zygar – Vanilla
22. Filo & Peri feat. Audrey Gallagher – This Night (Max Graham Remix)
23. Arty – Hope
24. Sander van Doorn pres. Purple Haze – Hymn 2.0
25. Orjan Nilsen – So Long Radio
26. Swedish House Mafia – One
27. Swedish House Mafia – Miami 2 Ibiza (Instrumental)
28. Ali Wilson – Pandora
29. Susana & Josh Gabriel – Frozen (Nic Chagall Remix)
30. Aruna with Mark Eteson – Let Go (Nic Chagall Remix)
31. Mango – Good Morning Track (Sunn Jellie Remix)
32. Super8 & Tab – Black Is The New Yellow
33. Roger Shah presents Sunlounger feat. Zara Taylor – Found (Club Mix)
34. Ron Hagen & Al Exander – Last Minute
35. Armin van Buuren feat. Nadia Ali – Feels So Good (Club Mix)
36. First State feat. Relyk – Cross The Line (Club Mix)
37. Reverse – Absolute Reality (Arty Remix)
38. Lange feat. Emma Hewitt – Live Forever (Mat Zo Remix)
39. Bart Claessen – Hartseer
40. Stoneface & Terminal – Don’t Give a Fuck
41. Arnej – The Strings That Bind Us
42. Dido – Everything To Lose (Armin Van Buuren Remix)
43. Gaia – Aisha
44. Armin van Buuren – Orbion
45. Who.Is – We.Are

Cd 2
1. Above & Beyond vs Kyau & Albert – Anphonic
2. Oceanlab feat. Gareth Emery – On A Good Day (Metropolis)
3. Armin van Buuren feat. Christian Burns – This Light Between Us (Armin van Buuren’s Great Strings Mix)
4. 4 Strings feat. Ellie Lawson – Safe From Harm
5. Faithless – Not Going Home (Armin van Buuren Remix)
6. Andy Moor feat. Carrie Skipper – She Moves
7. Leon Bolier feat. Fisher – By Your Side (I’ll Be There)
8. Alexander Popov – Revolution In You (Main Mix)
9. Wezz Devall – Free My Willy
10. Armin van Buuren – Mirage
11. DNS Project feat. Johanna – Mindful (Ronski Speed Mix)
12. Gareth Emery feat. Lucy Saunders – Sanctuary (Club Mix)
13. Markus Schulz – Rain
14. Jochen Miller – Humanoid
15. Markus Schulz feat. Justine Suissa – Perception (Super8 & Tab Remix)
16. Markus Schulz feat. Jennifer Rene – Not The Same
17. Gareth Emery – Citadel
18. Marcel Woods – Tomorrow
19. Faithless – Tweak Your Nipple (Tiësto Remix)
20. Skytech – Comet
21. W&W – Alpha
22. Shogun feat. Emma Lock – Save Me (Ilya Soloviev Remix)
23. Vast Vision feat. Fisher – Behind Your Smile (Suncatcher Remix)
24. Dash Berlin – Never Cry Again (Jorn van Deynhoven Remix)
25. Solarstone – Touchstone (Aly & Fila Remix)
26. Simon Patterson – Miss You
27. Armin van Buuren – Coming Home
28. Armin van Buuren feat. BT – These Silent Hearts
29. Aly & Fila feat. Josie – Listening (Philippe El Sisi Remix)
30. Arctic Moon – True Romance
31. Andy Blueman – Florescence (Epic Mix)
32. Daniel Kandi pres. Timmus – Symphonica
33. Armin van Buuren – Full Focus
34. DJ’s United – Remember Love
35. Nitrous Oxide feat. Aneym – Far Away (Club Mix)
36. Max Graham feat. Neev Kennedy – Sun In The Winter (Alex M.O.R.P.H. Remix)
37. Giuseppe Ottaviani feat. Faith – Angel (Club Mix)
38. W&W – D.N.A.
39. Sebastian Brandt – 450
40. Dash Berlin – Till The Sky Falls Down (Arctic Moon Remix)
41. Marc Simz – Forbidden City
42. Jon O’Bir feat. Fisher – Found A Way (Joint Operations Centre Remix)
43. Outro – The Ascend

2011. január 20., csütörtök

Lyrics Of The Moment Vol. 14: Bruce Springsteen - Streets Of Philadelphia

I was bruised and battered and I couldnt tell
What I felt
I was unrecognizable to myself
I saw my reflection in a window I didn't know
My own face
Oh brother are you gonna leave me
Wastin´away
On the streets of philadelphia

I walked the avenue till my legs felt like stone
I heard the voices of friends vanished and gone
At night I could hear the blood in my veins
Black and whispering as the rain
On the streets of philadelphia

Aint no angel gonna greet me
Its just you and I my friend
My clothes don't fit me no more
I walked a thousand miles
Just to slip the skin

The night has fallen, Im lyinawake
I can feel myself fading away
So receive me brother with your faithless kiss
Or will we leave each other alone like this
On the streets of philadelphia

2011. január 18., kedd

Oliver Prime - Eye Searching/Water Rise - JOOF Recordings - 2011-01-18

Nem tudom, megvan-e mindenkinek az a jelenet a Gyűrűk Ura második epizódjából, amikor a Helm-szurdokban a csata elveszni látszik, ám ekkor feltűnik Gandalf a szurdok szélén a rohírokkal, és szíjjelcsapja az orkok seregét. Persze, erős áthallásokkal, de pontosan ezt teszi Oliver Prime, amikor közel két és fél évnyi hallgatás után megjelenik egy vadiúj kiadvánnyal az egyik utolsó komolyan vehető trance labelnél, a JOOF-nál, és különösen az Eye Searching című nótával akkorát vág oda az ellenséges seregekre, hogy nyüszítve menekülnek. Ki a fene Oliver Prime? Már többször cikkeztem erről az osztrák arcról, aki kétségkívül nem a népszerűséget, hanem a megalkuvásmentes zenélést tartja szem előtt. Munkássága szűken 2004 és 2008 közé tehető, de ez idő alatt letett egy olyan masszív kiadványt az asztalra, mint a Hesitated/Blown Cover, és két olyan klasszikus remixet is gyártott, mint az LSG-Netherworldjéhez majd a Vibrasphere-Autumn Lighthoz írt verziója.

Most újra itt van ez a kiváló úriember, és ahogy belekezdett az epikus Eye Searchingbe, újra azt éreztem, mint a trance virágkorában. Eleve már a build-up is tökéletes. Egyedi, kreatív, abszolút igényes módon indítja útjára ezt a szörnyet, egyszerűen érezni, hogy nem fog hibázni. 2 és fél percnél, ahogy kiáll a depóba, és a zéróból felépíti a dallamtémát, az szintén semmihez sem hasonlítható. Picit olyan, mintha nagyon finom, aprólékos munkával fűzne össze apró üveggyöngyöket, majd az építkezésnél kíméletlenül beindítja az épületstatikusok díját elnyert hangzásvilágát, melynél nincs mese, borulsz a székkel. Iszonyú, mennyire jól és energikusan szól, nagyon ritkán írom ezt, de ezt a zenét nem szabad halkan hallgatni, addig kell tekerni a hangerőt, amig fel nem robban az egész a túróba. A Water Rise is brutális, kompromisszumokat itt sem kötött a jó Oliver, picit lassabb a sebesség, de ha lehet a keménységet, mélységet, és sötét brutalitást fokozni, akkor azt fixen megkapjuk tőle. A dallam itt is egészen kiválóan eltalált, noha tény, hogy rádióban nem fogunk vele találkozni, és a taxis sem fogja ezt fütyülni a délutáni csúcsforgalomban.

Szóval emberek, van még remény, de hogy ennél jobb trance kiadvány nem sok lesz idén, az biztos. Ja, és esküszöm nem rokonom az ürge, de egy trekkért 2 dolcsi ebben az esetben röhejes összeg, akinek nem hiányzik nagyon, az ne szégyellje támogatni vele a minőségi trance zenét. 9,5/10.


Go to Beatport.comGet These TracksAdd This Player


Markus Schulz - Future Cities - Coldharbour Recordings - 2011-01-18

Röviden szeretném felhívni a figyelmét annak, akiben még nem realizálódott, és aki még egy picit is érdeklődik a trance iránt, hogy kinn van a bótokban Markus Schulz új zenéje, melynek a címe: Future Cities. Tulajdonképpen könnyű a helyzetem, mert a jóemberről nem kell egy szót sem szólnom, nagyjából mindenki ismeri kívülről-belülről, személyesen is pacsizhattunk vele pármillió alkalommal, és ez a jövőben is marad ebben a formában. Személy szerint a munkásságát nagyjából 2004 és 2006 között szerettem igazán, akkoriban előremutatónak számító zenéket eszkábált, és a legjobb remixerek közé tartozott. A hírnév növekedtével sajnos a produceri munkáinak jelentősen csökkent a színvonala, noha tavalyelőtt Dakota néven még kétségkívül ütős zenéket tett le az asztalra.

A Future Cities kiadványon kettő nóta szerepel, az eredeti és egy intro mix, mely lényegileg tulajdonképpen megegyezik. A Future Cities tulajdonképpen egyáltalán nem rossz nóta a maga nemében, a divatos klubtransz hangzáson túl hallhatunk benne néhány viszonylag innovatív megoldást. Hallani rajta, hogy Markus jó producer lenne, ha ismét rá lenne kényszerítve, de mivel nincs, így javarészt marad a sztenderd megoldásoknál , és a kreatív énjét csak apróságokba csempészi bele. Ennek ellenére rajongóknak természetesen kötelező, nem rossz darab. 7/10.


Go to Beatport.comGet These TracksAdd This Player


2011. január 16., vasárnap

Ludmilla videóinterjú

Ludmilla mesélt nekünk a magyar és külföldi tapasztalatairól, sikereirõl, lemezeirõl, sokat és gyorsan...


(Forrás: webcsatorna.hu)

2011. január 15., szombat

Lyrics Of The Moment Vol.13: BT - Force Of Gravity (Christian Rusch Remix)

Remember the words we use to speak
The promises made have turned to all apologies
The weight of the storm of memories
Still you’re flying to fight the force of gravity

(Force of gravity...)

Remember the words we use to speak
The promises made have turned to all apologies
The weight of the storm of memories
Still you’re flying to fight the force of gravity

I remember the days I still could breathe
Now I'm sinking beneath, the waves are crashing over me
The empty space I lay between
Is all that's left of where our love was meant to be

The force of gravity

Do you cry your eyes asleep?
Is it peace you seek at night when your body's weak?
Did it leave you with the scars, of a war-torn ravaged heart?
Do you cry your eyes asleep?

(Do you cry...)

Do you cry your eyes asleep?
Is it peace you seek at night when your body's weak?
Did it leave you with the scars, of a war-torn ravaged heart?
Do you cry your eyes asleep?

Do you cry your eyes asleep?
Is it peace you seek at night when your body's weak?
Did it leave you with the scars, of a war-torn ravaged heart?
Do you cry your eyes asleep?

Do you cry your eyes asleep?

(Do you cry...)

(Do you cry...)

Do you cry your eyes asleep?
Is it peace you seek at night when your body's weak?
Did it leave you with the scars, of a war-torn ravaged heart?
Do you cry your eyes asleep?
(Asleep...)

2011. január 14., péntek

Natious visszatér 9 év hallgatás után

Amikor megláttam, hogy megjelent egy Natious válogatás, nem is hittem a szememnek. Tim Ratcliffe ugyanis az elmúlt években egyáltalán nem volt aktív, míg a millenium idején EP-t EP-re halmozott. Most azonban valamiért rászánta magát, hogy legjobb darabjait egy gyűjtőkorongra préselje fel. Egyébként Tim anno 1999-ben bukkant fel az 'Amber'-rel (aminek Paul Oakenfold lemezestáskájában bérelt helye volt), s valahol 2001 környékén hagyta abba a zenefabrikálást. A fennmaradt műremekeket most megismerhetjük, ha szánunk egy kósza órácskát a Natious diszkográfiára.
Az 'Another world' egy tempós prog house, amely imitt-amott már goába csúszik. Az 'Amber' az egyik kedvenc Natious-számom. A dallam olyan egyszerű, mint a szög, a körítés pedig hozza a 2000-es évek prog darabjainak atmoszféráját. Az 'Under one sun' egy pop-os beütésű muzsika bugyinedvesítő férfivokállal és erőltetett rapbetéttel. Nagyon nagy kakukktojás, amit én biztosan lehagytam volna a kompilációról. A 'Stylo'-val szerencsére visszatagozódunk a minőségi zenék világába. Egy kicsit azért fura itt is az összhatás, hiszen egy morgós groove és egy vinyogós FX hang kergetőzik egymással. A 'Thrust 1' viszont minden fanyalgót meggyőz, hiszen egy gyönyörűen összerakott progressive darab, egy repetitív, adrenalinhúzós melódiával és szépen elnyújtott kiállással. A 'Lift' az acid-et is hadrendbe állítja, ellenpontként a stringek is végre nekiindulnak, karaktert adva a track-nek. A 'Power crazed' második nagy favoritom. Anno Ferry Corsten pörgette a Trance Nation 2001-en. Az egész olyan hatással bír, mint súlytalanul lebegni valahol a Föld körül, miközben égitestek húznak el mellettünk a végtelen feketeségben. Az 'Arisen' a kiállásig tucatdarab, ám a breakdown egy éteri vokálfoszlánnyal egyből izgalmassá teszi az audiótúrát. A 'Sunshine' az átlagosnál dallamosabb alkotás, ízléses deep háttérrel. A 'Thrust 2' méltó az egyes rész sikerére, itt még pulzálóbb körítésben élvezhetjük a melódiát. A 'Space dust' helyenként disszonánsba hajló űracid, amihez külön hangulat kell. A végére bónuszban ott figyel a 'Stylo' Mark Shimmon átirata, ami egy sokkal életképesebb változat, mint az eredeti matéria volt.
Összességében örömteli, hogy végre ez a gyűjtemény is elérhetővé vált, azonban egyben hallgatva túl egységesnek és egysíkúnak, helyenként hangzásában 'retronak' érzem. A fénypontok azért megvannak, de sok újat nem hámozunk ki az albumból. Mindent egybe vetve 7/10-et adok rá, ha ez mondjuk 8 éve jön ki, tutira többre vitte volna...

Natious - Under One Sun - The Natious Collection

Label: Northern Exposure Recordings
Katalógus szám: NEXP 012
Ország: Egyesült Királyság
Megjelent: 2010. december
Stílus: Goa, Trance
Producer: Tim Ratcliffe


Tracklist:
1. Another world (8:27)
2. Amber (Silk mix) (7:58)
3. Under one sun (6:16)
4. Stylo (8:27)
5. Thrust 1 (9:09)
6. Lift (10:38)
7. Power crazed (9:00)
8. Arisen (9:19)
9. Sunshine (8:33)
10. Thrust 2 (9:15)
11. Space dust (8:28)
12. Stylo (Mark Shimmon vs 3rd Degree Burn remix) (7:25)

2011. január 13., csütörtök

Kicsit kiégett lett a Hardfloor-féle savparádé

Azért választottam a Hardfloor albumot részletes szétcincálásra, mivel nagy rajongója vagyok a fiúk munkásságának. Amikor 1992-ben meglepték a világot az Acperience-szel, (ami köztudottan elsőként használja a kiállás-felpörgetés-szétesés sémát) még senki sem gondolta, hogy az általuk képviselt acid house/techno vonal még 2010-ben is tízezreket csigáz fel. Pedig így van, hiszen legfrissebb, szám szerint nyolcadik LP-jükre a 'Two guys three boxes'-ra is rengetegen voltak kiváncsiak, kiváncsian fürkészve, hogy mi új van még a nap alatt, amit acid-nek hívnak.
A kezdő darab a címadó '2 guys 3 boxes' egyből vastagon a nyakunkba zúdítja az acid sound-ot. Nagy meglepetésre nem kell számítani, ugyanazt halljuk, mint eddig csak még karakteresebb a master mellett megy a pluttyogás és csipogás. A 'One flew over the silverbox' egy fokkal epikusabb a kezdéshez képest, ahol egy sejtelmes, egyben félelmetes filterezett morgás játssza a főszerepet, ami gyakorlatilag a szám mozgatórugója. A 'Mesmerizing liquids' egy könnyed stílusgyakorlat, semmi egyéb. Az E.R.P.-el közös '4th dimension of the 5th ward' már sokkal izgibb matéria. Tört ütemeken gördül be némi elektro groove, plusz a stratoszférából kölcsönkért string-ek is végre munkába állnak. Ez igen, ez már finom. A 'Silver submarine' visszatér a kitaposott ösvényre, igazából csak a harcedzett acid-harcosok találnak benne mélyebb tartalmat, kicsit egy kaptafa track. A 'F.U.B.A.R.' már agresszívabb, feszesebb témát boncolgat, én ghost acid-nek hívnám. A 'You know the score'-ban ismét E.R.P. hozza vissza az újdonság szelét. Az újabb elektro acid darab enyhe filmzenés string nyúzással karöltve szerintem életképes irány lenne a savas hangzás művelőinek. A 'TB or not TB' egy egyszerű téma modulálása egy őrült nagy delay-effekttel a kiállásban. A 'Return of the analog multichrist'-ban ismét a tekergetés-nyúzás dominál, a záró 'Heavy on wire' kicsit visszakanyarodik a letisztultabb vonal felé, de nem okoz különösebb katarzist.
Összességében az jött be, amit sejtettem. Oliver és Ramon megmaradtak a bevállt dolgoknál, ami 2/3-áben unalmas albumot eredményez. Egyedül azok a darabok tetszenek, ahol új elemekkel vegyítik az acidet, illetve ahol annak a lassabb, epikusabb válfaját tolják előtérbe. Remélem a következő LP-nél már elismerőbb hangon szólhatok, de itt csak a rajongásom és a jó szívem adat 6/10-et a lemeznek.

Hardfloor - Two guys three boxes

Label: Hardfloor
Katalógus szám: HFCD 3
Ország: Németország
Megjelent: 2010. december
Stílus: Acid house, break
Producerek: Oliver Bondzio, Ramon Zenker

Tracklist:
1. 2 guys 3 boxes (7:54)
2. One flew over the Silverbox (6:58)
3. Mesmerizing liquids (7:17)
4. 4th dimension of the 5th ward (ft E.R.P.) (6:06)
5. Silver submarine (6:57)
6. In acid we trust (8:16)
7. F.U.B.A.R. (Fucked Up Beyond All Recognition) (5:52)
8. You know the score (ft. E.R.P.) (6:23)
9. TB or not TB (6:46)
10. The return of the analog multichrist (8:44)
11. Heavy on wire (7:36)

Belehallgatós

2011. január 11., kedd

Lyrics Of The Moment Vol. 12: Ágnes Vanilla - Óh szív! Nyugodj! (Official Video)


Fegyverben réved fönn a téli ég,
kemény a menny és vándor a vidék,
halkul a hó, megáll az elmenő,
lehellete a lobbant keszkenő.

Hol is vagyok? Egy szalmaszál nagyon
helyezkedik a csontozott uton;
kis, száraz nemzet; izgágán szuszog,
zuzódik, zizzen, izzad és buzog.

De fönn a hegyen ágyat bont a köd,
mint egykor melléd: mellé leülök.
Bajos szél jaját csendben hallgatom,
csak hulló hajam repes vállamon.

Óh szív! nyugodj! Vad boróka hegyén
szerelem szólal, incseleg felém,
pirkadó madár, karcsu, koronás,
de áttetszõ, mint minden látomás.

Fegyverben réved fönn a téli ég,
kemény a menny és vándor a vidék,
halkul a hó, megáll az elmenõ,
lehellete a lobbant keszkenõ.

Hol is vagyok? Egy szalmaszál nagyon
helyezkedik a csontozott uton;
kis, száraz nemzet; izgágán szuszog,
zuzódik, zizzen, izzad és buzog.

De fönn a hegyen ágyat bont a köd,
mint egykor melléd: mellé leülök.
Bajos szél jaját csendben hallgatom,
csak hulló hajam repes vállamon.

Óh szív! nyugodj! Vad boróka hegyén
szerelem szólal, incseleg felém,
pirkadó madár, karcsu, koronás,
de áttetszõ, mint minden látomás.

(írta: József Attila)

ATB dj mix hatodjára, döcögősen

Ha az egy évben megjelent dj mixek számát nézzük ATB igencsak sikeres esztendőt tudhat maga mögött. Három dupla egyveleg is fűződik a nevéhez ('The DJ 5,' 'Sunset Beach DJ Session' és most a 'The DJ 6'), azt hiszem ezzel a fegyverténnyel tényleg csak a nagyok büszkélkedhetnek. A 'The DJ 5' úgy, ahogy rendben volt, bár sok újat nem tartogatott a számunkra (ami elvileg egy mixalbum funkciói között szerepelne). A 'Sunset Beach Dj Session' a trance tucatslágerek mellett azért odapakolt olyan downtempo és chill zenéket, ami miatt sokan mégiscsak végighallgatták a dj mixnek titulált pocsék keveréseket hozó dupla cd formátumú anyagot.
A 'The DJ 6' finoman szólva se a meglepetésekről szól. Végig kiszámítható az irány, ami nem feltétlen jó, főleg olyan mix esetében, amire volt ideje alaposan a studióban rákészülnie Andre-nak. Az egyes diszk nyitószáma ATB 'Twisted love'-ja azért üde színfoltnak tekinthető, hiszen ez a track itt debütál, eddig még sehol sem hallhattuk. A folytatás sem rossz, sőt egész kellemes house-os, trance-s egyveleg kerekedik ki az egészből, olyan előadók darabjaival, mint George Acosta, Dash Berlin, Filo & Peri, Andy Duguid.
A második lemeztől azt várnánk, hogy André onnan folytatja a mix ívét, ahonnan az előző abbahagyta. Itt azonban visszalépünk a house világába, sajnálatos módon. Aztán kb. félidőben újra visszaköszön a jó írány Soarsweep-től kezdve Matt Million-ig bezárólag. ez valamicskét megment a mundér becsületéből.
A harmadik cd-be igazából azért tudnék belekötni, mivel ATB nem feltétlen konzekvensül használta a classic jelzőt. Míg a The DJ 5-ön (amiről mellesleg azt hittük, hogy a sorozat utolsó darabja lesz) a Zyon 'No fate' féle '90-es évek eleji proto-trance vonal bitorolta ezt a jelzőt, addig itt a frissebb cuccok (pl. a Max Graham féle Nothing else matters, ami elméletileg 2010-es megjelenés) is erősítik (vagy épp gyengítik) a palettát. A 12-ből 5 számot biztosan lehagytam volna, node nem én mixeltem, így marad a kritizálás.
Összességében öncélúnak érzem a kompilációt, mivel semmi pluszt nem ad a hallgatónak. Azért szerencsére nem üt övön alulit a tripla diszkes kiadvány, de valahogy még az ATB rajongóknak sem lesz a kedvence. A cd 1 - 7, a cd 2 - 6, a cd 3 - 6,5-et kap tőlem, ezt összeadva 6,5/10 a végeredmény.

ATB - The DJ 6 In The Mix

Label: Kontor Records
Ország: Németország
Megjelent: 2010. december 31.
Stílus: Trance, Uplifting Trance
DJ mix: André Tanneberger aka ATB

Tracklist:

Cd 1
1. ATB - Twisted Love
2. George Acosta Feat Fisher - Love Rain Down (Original Mix)
3. Shogun Feat Susie - Come With Me (Original Mix)
4. Dash Berlin With Cerf, Mitiska & Jaren - Man On The Run (Nic Chagall Remix)
5. Filo & Peri Feat Audrey Gallagher - This Night (Max Graham Remix)
6. Amurai Feat Rough Duchess - Infinity
7. Amex - Closer
8. Andy Duguid Feat Leah - Miracle Moments
9. Julie Thompson - Shine (JPL & George Hales Remix)
10. Ruben De Ronde - Forever In Our Hearts (Danny Chen Remix)
11. Skytech - Rocket Science
12. Shipstad & Warren - I'm Never Alone (Original Mix)
13. Juventa - Only Us

Cd 2
1. Sneijder - Away From Here (Arty Remix)
2. Disfunktion - Megna
3. EDX & Tamara Keenan - Out Of The Rain (Sebastian Krieg & Roman F Arena Mix)
4. Phil Fuldner - Spyderman
5. Tim Berg, Olivier Ingrosso & Otto Knows - iTrack
6. The Thrillseekers - Synaesthesia (Vegas Baby! Remix)
7. Josh Gallahan - Sunday Afternoon
8. Soarsweep - Madarika Beach (Original Mix)
9. Marsbeing - Open Your Eyes (Original Mix)
10. Schodt - You And Me (Original Mix)
11. Tom Fall & Somethings Goo - Reflections (Sundriver Remix)
12. T.O.M. - Monsoon (Jason Van Wyk Remix)
13. Ferry Tayle - The Prestige (Temple One Pres Tu Casa Remix)
14. Matt Millon - Tattoo (Original Mix)

Cd 3 - Classix Mix
1. ATB - Ecstasy (Special US Intro Mix)
2. Max Graham Feat Ana Criado - Nothing Else Matters (Aly & Fila Remix)
3. Oliver Smith - Cirrus (Original Mix)
4. Alex Bartlett Feat Anthya - Touch The Sun (Duende Dub Remix)
5. Luminary - Amsterdam (Smith & Pledger Remix)
6. Akesson - Perfect Blue (Original Mix)
7. Rusch & Murray - Epic (Above & Beyond Remix)
8. Andain - Beautiful Things (Gabriel & Dresden Unplugged Mix)
9. First State Feat Anita Kelsey - Falling (Extended Mix)
10. Singalrunners & Julie Thompson - These Shoulders (Oliver Smith Remix)
11. Sundriver - Feel (Nitrous Oxide Remix)
12. Above & Beyond Vs Andy Moor - Air For Life (Original Mix)


2011. január 10., hétfő

Emmanuel Top: "A trance árnyékembere"

Emmanuel Top a trance árnyékembere. Egy 25 éves francia, aki megadta a trance mézédes dallamait és brutálisan áttolta őket a túlvilágba, egy soha véget nem érő utazásra. A dark trance extrém territóriuma lakatlan, mint a legtávolabbi fekete lyuk, homályos és sötét, mint Hades birodalmának legrejtettebb zuga. A futó trance slágerek, az old-school, az euro-, vagy a goa szabvány egyáltalán nem ennek az embernek való. De nemcsak Emmanuel Top zenéje bújik meg a homályban. Ő maga is ritkán ad interjút és kategorikusan elutasítja a fotóst. Szó sem lehet nála az éjszakába nyúló klubéletről, cimboráskodásról Laurent Garnie-val, vagy a Daft Punk-kal – viszont imádja Joe Cocker-t, Bob Marley-t és Elton John-t. Emmanuel Top az észak-franciaországi Lille vidékéről származik, ahol szinte mindenki rendszeresen átjár Belgiumba, az ottani klubokba, melyek közül nem egynek francia a tulajdonosa. A belgák mindig is nyitottabban álltak az új műfajokhoz, könnyebben befogadták az új hangzásokat.

„Első találkozásom egy stúdióban 1987-ben, Belgiumban történt, amikor ezt a műfajt még AB-nek hívtuk. Ezt a nevet egy belga dj találta ki, akinek volt egy saját szórakozóhelye. New Wave és Electronic Body Music 45-ösöket játszottunk, meg 33-asokat plusz 8-on. Saját felvételeket először New Beat darabokat kezdtem el készíteni, ez az AB-t követő műfaj volt. Ez a periódus a M/A/R/S/S-fé le Pump UP The Volume időszaka volt, a house már ismert volt Amerikában és ekkor kezdődött az acid angliában.” „Amikor belépsz egy stúdióba, először úgy érzed magad, mint egy hajón, tulajdonképpen a fedélzetet tisztogatod. A Diki Records-nál dolgoztam, mely New Beat-et adott ki, de hamarosan rátértek az acid-re és az azt követő mozgalmakra. Akkoriban az R&S is New Beat-et produkált, Renaat, a főnök még nagyon kötődött ehhez és a New Wave-hez. Az acid-et ezután kezdték el nagyon nyomni, miután Frank De Wulf-fal kapcsolatba léptek és olyan figurákkal kezdtek el dolgozni, mint Joey Beltram, vagy a Human Ressource.”

Sok korai francia rave felvétel Top-Sanchioni szerzemény volt.


„Még emlékszel rá? Ezek a darabok nagyon jól mentek, a Plexus, a Braniwave, az Age Of Love. Amikor ezek megjelentek, alig merted kimondani ezt a szót, hogy techno, mert rögtön úgy néztek rád, mint egy hülyére, vagy mint egy ellenségre. Szerencsére ma már sokkal nyitottabbak az emberek, a mozgalom nemzetközivé vált, ha megjelenik egy maxi Berlinbe, az egész világ tud róla, hála a médiáknak, a magazinoknak és fanzin-oknak.”

A Diki Recordsnál 1991-ig dolgoztál, ekkor döntötted el, hogy a saját lábadra állsz…

„Amikor stúdióban dolgozol, végső fokon soha nem csinálhatod azt, amit akarsz. A hátad mögött állnak a producerek és néha olyan dolgokra is kényszerítenek, amikhez nincs kedved. Egy bizonyos idő után ez nagyon unalmas. Ami még zavaró, hogy soha nem művészként könyvelnek el. Végül eldöntöttem, hogy egyedül vágok neki a dolgoknak.”

Kihasználtad azt a sikert, amit az Age Of Love-val értetek el?


„Egyáltalán nem. Általában elég gyorsan eltemetem a múltamat. Nem is szeretek róla beszélni, mindig a jövő felé fordulok.”

Beszélj az Attack kiadóról, melyet 1991-ben alapítottál.

„Az elején valóban egy katasztrófa volt. Minimális felszereltséggel egy 50-100.000 frank közötti befektetéssel indultunk és nagyon behatárolt keretek között működtünk… A techno kezdeteknél egy számot egy 909-essel és egy bassline-nal tudtunk produkálni, ma a német hullám megjelenése óta – főle Sven Väth és a Jam & Spoon hatására – nagyon komoly darabokat látunk a piacra érkezni. Ezek a művek végső fokon arra kényszerítenek mindenkit, hogy a maximális anyagi felszereltséggel rendelkezzenek. Amikor elkezded, nem engedheted meg magadnak, hogy tökéletes eszközökkel dolgozz, hogy mindent megvegyél és így nyilvánvalóan nem érheted el a Jam & Spoon minőségét. Az anyagi és financiális problémákból fakadóan a terjesztés is sokkal nehezebben megy. Amikor otthagytam a DiSco King / Diki-t, a világ egyáltalán nem volt túl rózsás. A producer, akivel akkoriban együtt dolgoztam, nagyon ismert volt a környéken és akkoriban csak egyetlen terjesztő létezett, a Music Man. Amikor együtt dolgoztak, blokkolták az én produkcióimat. Később megalakult a Music Line, egy nagyon kicsi terjesztő cég Roubaix-ban, megbíztak bennem, én is megbíztam bennük. Lépésről lépésre fejlődtünk, a lemezek eladása egyre jobban működött, bár hozzá kell tennem, hogy az elején 500-700 példányban adtunk el.”

Ami számomra nagyon fontosnak tűnik, az a találkozásod a Mute Records-zal, 1993 végén…

„Teljesen igazad van. Richie Hawtin (Plasticman, +8 Records) hozzájutott a lemezeimhez és ő javasolt a Nova Mute-nak. Ők felvették velem a kapcsolatot és megrendeltek tőlem egy darabot. Az elején nagyon ideges voltam, már régen ismertem a céget a Depeche Mode és az Erasure számoknak köszönhetően. Szerencsére nagyon nagy alkotói szabadságot hagytam meg nekem, bár ekkor még nagyon féltem, olyan reflexek működtek bennem, melyek a Diki-periódusból maradtak meg bennem. Teljesen el voltak ragadtatva a számtól és az eladási szinten is nagyon jól működött. Később felkértek, hogy csináljak egy albumot. Ezidőtájt az Attack Records már elkezdett valóban működni, később pedig robbantottunk.”

„Az album teljesen más jellegű, mint az eddigi darabjaim. Olyan új szellemben dolgoztam, melyet a következő szlogenben tudnám összefoglalni: ’More Fresh, More Mental’. (Több Frissesség, Több Szellem.) Úgy érzem, valóban továbbfejlesztettem a stílusomat, az Attack maxijai mostanában megváltoznak. Egy olyan irányzat felé akarok elmozdulni, mely sokkal tudatosabb, sokkal inkább elektro és sokkal inkább underground. Az én problémám, hogy nagyon sokszor kommersznek tartottak végső soron azért, mert jól mentek az eladásaim. Az a véleményem, hogy soha semmiért nem alkudtam meg. Az Attack hét maxit adott ki, amelynek ma ötvenezres példányszámban mennek el. A cég nagyon jól megy mostanában, mindenhol megvásárolják, rengeteget Németországban, ott nagyon fejlett a technopiac és az emberek nagyon nyitottak. Franciaországban strukturális problémák vannak, különösen a jogszabályzás szintjén, de az a meggyőződésem, hogy a mi országunknak is megvan az a potenciálja, mint a Rajnán túl. Természetesen a francia eladás nevetségesnek tűnik, ha a többi országgal összehasonlítjuk. Az Attack-ot már mindenhol megtalálhatjuk, az Egyesült Államokban, Dél-Amerikában, Törökországban, Japánban, Ausztráliában, a világ minden tájáról vannak visszajelzéseim.”

Az albumoddal kapcsolatban egy új szellemiségről beszéltél. A POF-nél megjelent maxi, a Triacid egyfajta jele volt ennen az új inspirációnak?

Ez csak egy részlet, az bum ennél sokkal messzebbre megy el, tulajdonképpen nem is a klubok számára készült. Végső soron ezért dolgozom a Mute-nál. Olyan album, amely önkéntesen hipnotikus hatást vált ki a hallgatóból, leginkább otthon kell hallgatni. Utazós zene, mert szerintem az emberek utazni akarnak. Bár számomra ez személyes utazás, talán néha egy tiltott kép a gyerekkoromból. Az élet túl szomorú. De a zenét hallgatva megszökhetsz. Ez az, amit a legtöbb ember akar. Megszökni.”

„A jó trance zene meglehetősen ritka, mert ahhoz, hogy működjön, össze kell hoznod a kommersz embereket és az underground embereket.”

Top számára ez azt jelenti, hogy napokra bezárkózik hangár méretű stúdiójába, egy gigantikus visszhang-terembe, melynek örök visszaverődései és élettelenül üres sivársága uralkodik zenéjén. Ez az a hely, ahol ellenszegül mindenfajta konvenciónak, még a társadalmiaknak is, belemerülve a mintavételezés bizarr művészetébe.

„Természetes visszhang van a stúdiómban, így olyan dolgokat samplerezek be, mint a légkondicionáló hangja, vagy amikor játszom a vízzel a kádban. Éppen csak jobban szeretem a saját hangjaimat.”

Követed, hogy mi történik mostanában a techno színpadán?

„Ami a technikát illeti, gyakorlatilag már nem vásárolok lemezeket, egy jó ideje már nem követem az eseményeket. Hetente 2-300 új lemez jelenik meg és én végül is nem vagyok DJ. Az egyetlen dolog, amit a zenében utálok, az a francia varieté és a folklór. Ami a maradékot illeti, egyformán érdekel a volcer, a klasszikus zene, a jazz, Moby, Vangelis, Michael Jackson, a Led Zeppelin, Deus Ex Machina. A techno produkciók, melyek ténylegesen érdekelnek, sokkal inkább az ambienthez közelítenek, illetve egy kissé kísérletiek, olyanok, mint az Aphex Twin, Ken Ishii, Ritchie Hawtin és a jungle, amire mindig beindultam. Tartalékban van is egy jó harminc drum & bass darab félretéve. Londonban egy este elmentem egy buliba, ahol Ray Keith kevert, ez halál fantasztikus volt. Ilyen bulikat kellene csinálni.”

Remixek, élő fellépések érdekelnek?

„Nagyon sok ajánlatom van Németországból, de kizárólag azért, hogy pénzt keressek, nem akarok remixelni egy művészt. Csak akkor érdekel, ha tudok a számhoz valami pluszt adni, ha saját stílusomat, saját személyiségemet tudom belevinni. Az élő fellépéseket eddig mindig visszautasítottam, egyrészt mert nem lehet mindent egyszerre csinálni, másrészt mert az élő fellépést nagyon professzionális dolognak tartom. Úgy gondolom, hogy az én produkcióm egy rave-en nem vonzana nagyon sok nézőt. Öt-tíz-tizenötezer ember közöl, aki egy rave-re összejön, csak néhány száz jönne azért, hogy az én zenémet hallgassa. Egy olyan közönséggel szemben zenélni, aki elalszik rajtad egyáltalán nem izgalmas. Tulajdonképpen igazi zenészekkel szeretnék egy élő fellépést csinálni, mostanában készítünk elő egy koncertet és biztos vagyok benne, hogy egy pozitívan reagáló közönség lesz és valódi kapcsolatot létesítünk az emberekkel. Egy olyan fellépés, ahol egy DAT-tal és három szintetizátorral megjelenünk, még akkor is, ha ötvenezer frankot fizetnek érte, egyáltalán nem érdekel.”

A Seven Days And One Week című BBE (Bruno Sanchioni, Bruno Quartier, Emmanuel Top) single vitathatatlanul az idei nyár himnusza volt Ibizán, s hónapok óta Európa legtöbb országában a listák élvonalában tanyázik. Ez az a produkció, melyről feltehetőleg mindenki ismeri Emmanuel Top-ot. Egy lüktető trance 4/4-re ültetett édeskés old-school szinti riff és egy zsniálisan egyszerű videoklip pillanatok alatt meghozta számára az underground ismertség után a világhírt. Nem csoda, hogy a felvétel kiadási jogáért tolongó kiadók garden partyvá változtatták Top saját, Triangle nevű kiadójának irodáját. Olyan címkék licitáltak versenyt ezért az egyetlen számért, mint a Perfecto, vagy a Manifesta, s a hírek szerint az ár negyvenezer angol fontig szökött fel. A licencjogot végül a Postiva nyerte el.

Nagyon kevés techno zenész él valójában a zenéből, veled mi a helyzet?

„Ez nem célom. 1989 óta van egy másik foglalkozásom, ami lehetőséget ad, hogy jól megéljek és hogy finanszírozhassam a lemezeimet. Ezt a foglalkozást azóta is folytatom, ez lehetővé teszi számomra, hogy zeneileg független legyek és semmivel sem kell a techno biznisz-embereihez kötődnöm. Hosszú ideig egyedül voltam, de ma már három személyt alkalmazok, ez egy kis vállalkozás, ami egyre jobban megy.”

Klasszikus zenét végeztél a konzervatóriumban, mi volt az, ami az elektronika felé vonzott?

„Az informatikus káosz mindig magával ragadt. Természetesen az elektronikus bandák, de ugyanígy a fekete zene, vagy egy olyan ember, mint Prince nagyon nagy hatással voltak rá. Nem gondolom, hogy egy napon elérem egy Prince darab szintjét, de ez a cél egyfajta motivációként lebeg előttem. Soha nem kell másolni, de nagyon magasra kell felállítani a mércét. Ha művésszé akarsz válni, a legmagasabbakat kell célba venned, azokat, akik a legnagyobb hatással voltak rád, föléjük kell emelkedned azzal, amit csinálsz. Egy Hemingway könyvben mondta egy szereplő a fiának: „Ha valamit tenni akarsz, mindig a képességeid felett és soha ne alatta csináld.”

(Forrás: FREEE magazin 1996/11)